Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 665 60 35
e-mail: innowacje@umk.pl


 

Wynalazki z UMK na konferencji Impact'18
29-06-2018

 

Badania przedwdrożeniowe wspierane w ramach Projektu "KUBUS - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług" realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK (Program MNiSW "Inkubator Innowacyjności+) zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowej Konferencji "Impact'18" w Krakowie (13-14 czerwca 2018 r.).

W strefie SciTech, czyli strefie ekspozycyjnej promującej innowacyjne rozwiązania polskiej myśli technologicznej, zostaną
zaprezentowane dwa wynalazki z UMK:
1. "Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora” autorstwa zespołu badaczy pod kierunkiem dr hab. Grażyny Dąbrowskiej (WBiOŚ);
2. "Sposób ustalenia pozycji obiektu, w szczególności człowieka, i urządzenie do ustalania pozycji człowieka" autorstwa zespołu pod kierunkiem mgr. Michała Meiny (ICNT).

W strefie Impact Link, czyli strefie spotkań między biznesem, inwestorami, startupami, naukowcami i przedstawicielami administracji, zaprezentowany będzie wynalazek z Wydziału Lekarskiego UMK pn. "Stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy" autorstwa zespołu naukowców pod kierunkiem dr. Macieja Gagata (WL CM UMK).

Prezentacja wyników badań przedwdrożeniowych na "Impact'18" daje ogromną szansę na pozyskanie inwestorów i komercjalizację.

Konferencja "Impact'18" to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce związanych z przemianami gospodarki "cyfrowej" opartej na wiedzy, umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi trendami w tym zakresie na świecie.